Format Kitap
Barkod 2786051800001
Yayın Tarihi 2020-06-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1200
Kapak Ciltsiz
Kağıt 1. Hamur
Boyut 13.5 X 21

Emeği Geçenler :
Yazar   : Deniz Egece

Bugüne kadar, “ beslenme, öğün ve gıdalar ” hakkındaki “ yanıltıcı, yalan, kulaktan dolma ve yanlış” inandığın ve inanmadığın bilgileri kitabı okurken yüzleşerek etkisizleşmesine ve günlük davranış alışkanlıklarını değişerek kilo vermene destek olan bir kitaptır.

Beslenme alışkanlıklarımdan dolayı, kilo veremiyorum diyenler...
Ruhsal ve duygusal açlığımı gıdalarla bastırıyorum diyenler...
Belirli gıdalara olan bağımlığımdan dolayı, kilo sorunumu çözemiyorum diyenler...
Beslenme takıntım var, gece gündüz yemekleri düşünüyorum diyenler...
Ailem, eşim, sosyal ortamım, mesleğimden dolayı aşırı besleniyorum diyenler...
Dengeli beslenebilsem kilo problemi çözerim diyenler...
Beslenmedeki “iradesizliğimi” çözersem kilo problemi çözerim diyenler...
Psikolojik sorunlarımdan dolayı aşırı ve gereksiz besleniyorum diyenler...
Ekmeği bırakırsam kilo veririm diyenler...

Kitabın Amacı
• Bedenin “ biyolojik ve bilinç ” kavramlarının tamamının “ bilgi, enerji ve hareket” ile doğal, sağlıklı ve dengeli olarak nasıl besleneceğinin farkındalığına ve bilinçlenmesine sebep olur.
• Kilo vermek isteyen kişinin “ beslenme” hakkındaki inandığı ve inanmadığı bilgilerinin farkındalığı kazanarak, zayıflama sürecini sağlıklı ve sonuna kadar pes etmeden başarıyla sonuçlandırmasını sağlar.
• Beslenme davranış alışkanlıklarını beyinde çözümler, kilo ile beslenme ilişkisinin ayrıştırır, sorun olan beslenme takıntısına ve engellerin kafada aşmasını sebep olur.

Neden Gereksiz Besleniyoruz?
• Gıda endüstrisi; ürünlerini daha çok tüketilmesi için, ürün çeşitlerini ve miktarını artırmaları.
• Medya ve reklamcılık; halkın gıda ürünlerini daha çok tüketmesi için yapılan reklam ve tanıtımların etkileri.
• Gıdalarda marka; gıdalarla kişiler arasında duygusal bağlar kurarak, gıdaların markalaşması.
• Göreceli bilimler; temel bilimlerin haricindeki göreceli bilim uzmanlarının, yanıltıcı, yanlış, bilim dışı bilgileri telkinlerinden dolayı, gereksiz yere beslenmek.
• Çevre ve sosyalleşmek; çevrenin beslenme ısrarları, sosyalleşmek, uyumlanmak, modellemek, kulaktan dolma telkinlere açık olup tekrarlatılmasından dolayı gereksiz yere beslenmek.
• Aile yakınları; telkinleri, ısrarları, birlikte hareket etme, onları kırmamak ve darıltmamak için aileye uyum sağlamak, onlardan etkilenmek ve etki altında kalarak ihtiyaç dışı beslenmek.
• Bilinçaltı; çocuklukta öğretilmiş “beslenme, gıdalar ve öğün” hakkındaki çekirdek inançların üzerine inşa edilen inanılan ve inanılmayan bilgilerin etkiler.
• Psikolojik etkenler; kişinin sonradan yaşamında karşısına çıkan sorun ve problemlerle başa çıkamama, onları bastırmak ve beslenmeyle olan ilişki durumunu artırmak.

• Beslenme Çözümleri
• Gıda Çözümleri
• Öğün Çözümleri
• Zayıflamanın Beslenme İle İlişkisi Ve Çözümleri
• Diğer Beslenme Kitapları İle Arasındaki Fark Nedir?
• Kitap Bana “Ne Tür Fayda” Sağlayacak?

Deniz Egece’nin yıllardır beklenen “ zayıflamada beslenme” kitabı çıktı. Bu kitap bilinçaltındaki “ beslenme, öğün ve gıdalar ” hakkındaki “ yanıltıcı, kulaktan dolma ve yanlış” inanılan bilgilerin etkisizleşmesine ve günlük davranış alışkanlıklarını değiştirilerek kilo verilmesine sebep olur.

Ruhsal ve duygusal açlığımı gıdalarla bastırıyorum, gıdalara olan bağımlığımdan kurtulamıyorum, beslenme takıntım var, gece gündüz yemekleri düşünüyorum, ailem, sosyal ortamım ya da mesleğimden dolayı aşırı dengesiz besleniyorum, psikolojik sorunlarımdan dolayı sürekli yiyorum, ekmeği, tuzu, şekeri bırakırsam ya da beslenme alışkanlıklarımı değiştirirsem kilo veririm diyenlerin tüm sorunlarının cevaplarını bulabileceği bir kitaptır.

Kilo ile beslenme ilişkisinin ayrıştırarak, beslenme takıntısına ve engelleri kafasında aşmasını sağlar. Bedeninin “ soyut ve somut ” kısımlarının tamamının “ bilgi, enerji ve hareket” ile doğal, sağlıklı ve dengeli olarak nasıl besleneceğini; bilgilerinin farkındalığına varmasına ve kişinin bilinçlenmesine sebep olur.

“Zayıflamada Değişim Süreci”, kişinin kendi hedefine ulaşmasının önündeki engelleri kaldırır. Zayıflamada Değişim Süreci kitabında hedefin olan ideal bedenine nasıl gideceğini, nelere dikkat etmen gerektiğini, bu süreçte karşına neler çıkacağını, nasıl aşacağını, nasıl ilerleyeceğini ve süreçteki etkenleri bulabilirsin.

Kilo vermek bir süreçtir, bir değişimdir, yabancı olunmuş durumdan kurtularak, doğal haline geri dönme sürecidir.

Kilo almak ya da zayıflamak tıbbı bir olay değildir, şişmanlık sağlık sektörünün çözümsüz kaldığı bir alandır. Çünkü bu durum düşünceler, duygular, inançlar, alışkanlıklar ve davranışların ürettiği bir sorundur. Tıp zaten düşüncenin gücüne inanmamaktadır, biyolojik yapıları inceler ve çözümleri biyolojik ve kimyasal ilaçlarla çözmeye çalışır.

Sağlıkçılar bu bizim işimiz derler hem de düşüncenin gücüne ve etkisine inanmazlar, inanmadıkları ve bilmedikleri bir konuyu nasıl çözebilirler ki? Kesinlikle, şişmanlık sağlıkçıların işi değildir.

Kalıcı çözüm ancak bilinçaltındaki bilgilerin tekrardan yenilenmesiyle mümkündür. Eğer bilgi değişmez ise kalıcılıktan söz etmek mümkün değildir.

devamını oku..
Kategori : Sağlık
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 40
indirim
101.40
Liste Fiyatı : 169.00
Kazancınız : 67.60
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40.00 indirim