Format Kitap
Barkod 9789758142330
Yayın Tarihi 2006-04-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Troia; Surlarının Ardında
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 120 X 180

Emeği Geçenler :
Yazar   : Clemence McLaren
Çevirmen   : Bahar Tırnakcı

Anadolulu ozan Homeros´un günümüzden yaklaşık 2800 yıl önce yazdığı "İlyada" destanında, Troia´nın, Yunanlar´ın on yıllık kuşatmasına nasıl direndiği ve sonunda, bir "tahta at" hilesiyle ele geçirilişi anlatılır. Yazar McLaren, gençler için kaleme aldığı romanında, işte bu destandan yola çıkmış. Duru ve akıcı Türkçe´siyle keyifle okunan ilginç bir tarihsel roman örneği olan kitap, Homeros´un destanda anlattığı Troia Savaşı´nın, gerçekte nasıl olmuş olabileceğine ışık tutuyor.

"İlyada" destanının aydınlattığı büyük bir arkeolojik alan olan, Çanakkale yakınlarındaki Troia ören yeri bugün, yerli ve yabancı turizmin en önemli uğrak noktalarından biri.

KONU
İki genç kadın, binlerce yıl öncesinin Ege kıyılarında karşılaşırlar. Dünyanın en güzel kadını olduğu söylenen Helena, ülkesi Sparta´yı, evini, hatta çocuğunu bile terk edip, sevgilisi Paris´le birlikte Troia kentine kaçar. Kassandra ise, Batı Anadolu´nun en zengin kenti Troia´nın, olacakları önceden bilen, ama sözlerine inanılmayan yalnız prensesidir. Troia´nın boğazlar üzerindeki ekonomik ve siyasi üstünlüğünden uzun süredir rahatsızlık duyan ve dillere destan zenginliğine göz koyan Yunanlar, Helena´nın bu kente kaçmasını fırsat bilerek, harekete geçerler. Büyük Yunan birliğiyle Troialılar arasında on yıl süren ve binlerce yiğidin ölümüne, büyük bir krallığın da çökmesine neden olan uzun savaşın öyküsü, yazgılarına başkaldıran bu iki sıradışı kadının ağzından aktarılıyor.

devamını oku..
% 30
indirim
42.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 18.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30.00 indirim