Format Kitap
Barkod 9786054991914
Yayın Tarihi 2018-06-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Türk Ordusunun Kuzey Irak Operasyonları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 408
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ümit Özdağ

Kahraman Türk Ordusu'nun Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı yaptığı büyük operasyonlar, terör örgütü PKK'ya indirilen büyük darbeler, belgeler ışığında soluk soluğa okuyacağınız müthiş bir kitap...
Irak'ın kuzeyinde olup bitenleri anlamak için bölge-nin tarihini, bu tarih içinde rol oynayan aktörlerin dav-ranış biçimlerini, ihanetlerini, yalanlarını, ilkelerini, il-kesizliklerini anlamak zorunludur. Keza Türkiye bugün ki, politikasını belirlerken tarihsel sürekliliği göz önünde bulundurmak zorundadır.
Türk Ordusu Kuzey Irak'a 24 kez girmiş ve başarılı operasyonlara imza atmıştır. Bu kitap okununca bir kez daha görülecektir ki, belirli bir sistem dahilinde yapılan sınır ötesi harekatlar ile Türkiye 1990'lı yıllarda PKK'nın bel kemiğini kırmış, askeri olarak bitirme noktasına getirmiş, örgütün birinci adamı A. Öcalan ve ikinci adamı Ş. Sakık'ı yakalamıştır.
Elinizdeki kitap, Türk Ordusu'nun 1983'ten bu yana Kuzey Irak'a düzenlediği sınır ötesi operasyonları de-taylarıyla anlatmaktadır. Göreceğiniz gibi yakın za-manda gerçekleşen "Fırat Kalkanı" ve "Afrin", Türk Ordusu'nun Kuzey Irak'a düzenlediği ilk operasyon değildir muhtemelen son da olmayacaktır.

devamını oku..
Kategori : Tarih - Diğer
% 45
indirim
13.75
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 11.25
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %45.00 indirim