Format Kitap
Barkod SCL9786257232395
Yayın Tarihi 0000-00-00
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Bilmemeniz Gereken Bilgiler

Yaman Törüner

Bazı bilgiler, dünyanın her yerinde ilan edilmemiş bazı yasaklarla insanların gözünden kaçırılır. Bu gizlilik, bazı konular için haklı görülebilir. Ancak toplumların bilmemesi gerektiği düşünülen bilgilerin önemli bir bölümü politik, ekonomik ve dini konularla ilgilidir. Bu bilgileri içeren kaynaklar ortadan kaldırılmıştır, ulaşmak neredeyse imkânsızdır. Oysa dünyayı değiştirebilmek ancak onun gerçeklerini görmek ve anlamakla mümkündür.

Yaman Törüner’in kaleme aldığı bilmemeniz gereken bilgiler; demokrasi, siyaset, bilim ve tarih konularında bir şeyleri yeniden sorgulamanıza neden olacak, unutturulmuş, gözden kaçırılmış bilgilere odaklanıyor. Kitap, şüphesiz doğru kabul edilen birçok önerme ve düşünce ile hesaplaşıyor, öğrendiğinizde tüm görüşlerinizi değiştirebilecek bilgilere yer veriyor.

Tek Kanatla Kuş Uçmaz

Hayallerindeki Sen İçin İhtiyacın Olan Her Şey!

Yaman Törüner

* Hayallerindeki sen, uzun yıllar verdiğin emeklerden sonra ellerinin arasından kayıp gidiyor ve sen “nerede yanlış yaptım” ile “ne yapmalıydım” arasındaki buhranlı yolda mekik dokuyorsun...

* Elindeki kitap; okunan yüzlerce kitap, uzun zaman süren araştırmalar ve yıllarca süren gözlemler sonunda sana geldi...

* Elindeki kitap; tanışılan her meslekten, eğitimden, milletten binlerce insandan; gidilen onlarca ülkeden; hep daha iyisi için çalışarak ve başararak geçmiş bir hayattan sonra süzgecimden geçenler...

* Okuduklarından sonra sık sık sorduğun çözümsüz sorulardan ve seni dibe çeken görünmez problemlerden kurtulacaksın...

* Okuduklarından sonra başarı kanatlarını takacak, kuş kadar özgür olacaksın...

Fikirler Neden Önemlidir?

Düşünce ve İfade Arasında Bir Ömür Yatar

Noam Chomsky

Filozoflar çağlar boyunca her türlü şüphenin gölgesinin ötesinde doğru olduğunu görebilecekleri o şeyi aramakla meşguller. Rene Descartes’ı Cogito, Ergo Sum’a (düşünüyorum öyleyse varım), tamamıyla itimat edebileceğini düşündüğü dünyaya dair bir ifadeye götüren bu arayıştı. Düşündüğü şeyin önemi yoktu, düşünüyor olması önemliydi; hakikat buydu. Bu tek temelden yola çıkarak Tanrı’nın varlığını kanıtlamak için devam etti.

Öncesindeki yıllar Avrupa için zor geçmişti; pek çok diğer insan arasında Galileo, Kepler, Copernicus hâkim olan eski öğretilerle, özellikle de dünyayı kâinatın merkezi olarak ele alanlarla bağdaşmayan, fiziki dünyaya dair şeyler keşfediyorlardı. Bu modern akıl yürütme biçiminin kilise üzerindeki etkileri, zamanın dini otoritelerine göre oldukça açıktı. Zulmün tarihi muhtemelen yanlış öncüllerinin savunusunun tarihidir.

Herhangi bir diktatörlüğün güç elde etmek için yaptığı ilk hareket, bu güce karşı meydan okumanın ötesinde bir güç hakkına sahip olmaktır. Bu, çeşitli yöntemlerle elde edilir; bunlardan biri, hakkın yalnızca yasayla ya da silah gücüyle değil, gerçek bir “doğal olgu” olarak, yani yalnızca sıradan insanların erişemeyeceği bir yasa olarak tesis edilmesidir. Böylece kralların ilahi hakkı ve dini liderlerin yanılmazlığı ortaya çıkar.

Daha az bariz olan yöntem ise hakkı Anayasa’da ifade etmek ve Anayasa’ya karşı yapılacak tüm karşı çıkışların “anayasaya aykırı” varsayılacağını ilk prensip olarak kabul etmektir.

Katlamalı Büyüme Stratejisi

Yavuz Altun

Peta Kitap

İnsanoğlu gençliğinden gelen fikirleri sever ve bu fikirler zamanla alışkanlığa dönüşür. Alışkanlığa dönüşmesi, insanın doğruyu bulmasını ve değişimi yakalamasını engeller. Bu süreç kurumlar için de genellikle böyle devam eder. Organizasyonlar zaman içinde edindikleri alışkanlıklar nedeniyle gerçeği göremezler. Bu durum bazen egoya, bazen yılgınlığa ve bazen de büyüklük kibri ile kaprise dönüşür.

Soru şu: Büyümeye mi yoksa değişime mi cevap vermeliyiz? Büyümek için büyümek, kanserli bir hücrenin ideolojisidir. Elbette buradaki sır, değişimdir; coşkuyla, istekle ve her kademesinde emekle gelen değişim… Ve bu değişimin önünde kimse duramaz. Herkes topa bakarken siz sahaya, yani o alana odaklanmalısınız. Herkes topa odaklanmışken siz topun gideceği yere bakmalısınız. Görünmeyene odaklanmak, değişimin olmazsa olmaz ilk şartıdır.

Olay kutunun içinde düşünmek, kutunun dışında düşünmek veya hiç kutu olmadığını düşünmek değildir. Eğer hiçbir şeyiniz olmadığını düşünürseniz sizi sınırlayan bütün etkenlerde kurtulup değişime ve yeniliğe başlayabilirsiniz.

devamını oku..
Etiketler : Size Özel Setler
325.00
Liste Fiyatı : 325.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim