Format Kitap
Barkod 9786055058067
Yayın Tarihi 2014-07-04
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Rakı Ansiklopedisi (Meyhane Baskısı)
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 496
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Erdir Zat

Efsane Rakı Ansiklopedisinin Meyhane Baskısı 100 Lira yerine 25 Lira!

500 yılı aşkın tarihsel kesitin izini süren, alanının en çok satan kitabı olan, binlerce maddeden oluşan ödüllü Rakı Ansiklopedisine dair getirilen en büyük eleştiri pahalı oluşuydu. Meyhane Baskısı ile bu sorunu çözülüyor nihayet.

Eskiden gazeteler akşam baskısı yapar, buna halk arasında meyhane baskısı denirdi. Çünkü ertesi günün Haberleri ilk olarak meyhane masalarında okunurdu. Meyhaneler gündemin sıcağı sıcağına konuşulduğu yerlerdi. Bilişim toplumunda kulağa masal gibi gelen bu gelenek belki geçmişte kaldı, ama meyhane baskısı sözüne yeni bir içerik kazandırmak mümkün. Rakı Ansiklopedisinin bu yeni edisyonu her yerde, özellikle de meyhanede rahatça okunabilsin istedik, çilingir sofrasının yanı başında dursun dedik.

Bugüne kadar hazırlanan ilk Rakı Ansiklopedisi, yaşayan rakı kültürünün bütün yönleriyle kavranmasına hizmet edecek bilgileri derleyen sistematik başvuru kaynağı olarak kütüphane raflarındaki yerini aldı, alanının en çok satan kitabı oldu, ödüller aldı, çok övgü topladı.

Her sayfası anason kokan bir keyif ansiklopedisi...

devamını oku..
Kategori : Ansiklopediler
% 25
indirim
21.75
Liste Fiyatı : 29.00
Kazancınız : 7.25
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.