Format Kitap
Barkod 9786051725222
Yayın Tarihi 2022-04-06
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Yanılsama ve Gerçeklik;Şiirin Kaynakları Üzerine Bir İnceleme
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 352
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Christopher Caudwell
Çevirmen   : Mehmet H. Doğan

Christopher Caudwell, Yanılsama ve Gerçeklik’te şiirin kaynaklarına eğilir ve bunu, şiir dil ile kurulduğu için dili, dil de toplumsal bir ürün olduğu için toplumu inceleyerek yapar.
Önce, sanatın ilk biçimi olarak şiirin ilkel kabile yaşamında boy verişini ve temel işlevini ortaya koyan Caudwell, Shakespeare’den modern zamanlara dek edebiyatın gelişiminin izini sürer. Sanat ile bilimin birbiriyle ilişkisini, hem sanatın hem de bilimin insan yaşamındaki önemini, bireysel ve toplumsal bilincin sanatta ve bilimde nasıl anlatım bulduğunu gözler önüne serer.
Kitaba yazdığı önsözde George Thomson, kendisine de ilham olan Yanılsama ve Gerçeklik için şöyle demektedir: “Zamanımızın en büyük kitaplarından biridir bu. Okunması kolay değildir. Üzerinde çalışılacak, açıklanacak, tekrar tekrar dönülecek bir kitaptır. Okuyucu o zaman görecektir ki, tekrar tekrar dönse de, her defasında üzerinde düşünülecek taze bilgiler bulacaktır onda.”
Caudwell’in tarihsel maddeci bir yaklaşımla sanatın ve bilimin kökenine indiği bu öncü çalışma, Mehmet H. Doğan’ın çevirisinden ve tam metin olarak şimdi Yordam Kitap’ta.

devamını oku..
% 30
indirim
39.20
Liste Fiyatı : 56.00
Kazancınız : 16.80
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30.00 indirim